Annonce
Sport For abonnenter

Bruuns Bundesliga: Glasner lever trænerlivet farligt

Oliver Glasner virker på overfladen flegmatisk og rolig, men som han før sæsonen sagde til sportsmagasinet Kicker, slår han hurtigt i bordet, hvis han føler, at tingene går for langsomt. Foto: Florion Goga/Scanpix
Bundesligaen skal for en stund få tyskerne til at glemme et landshold i krise. Wolfsburg-træner kritiserede offentligt klubbens sportslige ledelse, og måske han kun var et straffespark fra at blive fyret. Klubbens ambitioner harmonerer ikke umiddelbart med en strammere økonomi.
Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Forsiden netop nu
Danmark

Er der en ledig plads i din boble?

Danmark

Ulven kommer - med hvad?

AGF

Tre ledere er stoppet på en måned: AGF-direktør afviser, at det er andet end tilfældigt

Annonce