Gå til indhold

BALLE INNOVATION ApS

2013
Stiftet
9
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Cedervej 2 C
7400 Herning
Kort fortalt
BALLE INNOVATION ApS blev etableret i 2013 og har adresse i Herning. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 6,1 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.
Direktion
Ejerforhold
BALLE INNOVATION ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0
Likviditetsgrad
86%
Svag
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
24%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
86%
Svag
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
24%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste6.1435.4504.2883.7462.405
Primært resultat723987670864210
Finansielle poster netto-452-372-127-76-75
Resultat før skat299650575805151
Årets resultat21448544463991
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.2501.7600039
Materielle anlægsaktiver7841.22350354466
Finansielle anlægsaktiver8841.255120115115
Anlægsaktiver i alt3.9184.238623659220
Omsætningsaktiver6.6476.6474.6463.4874.999
Aktiver i alt10.56510.8855.2694.1465.219

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.5142.3001.8151.621982
Langfristet gæld0251---
Kortfristet gæld7.7178.1083.4092.5244.178
Passiver i alt10.56510.8855.2694.1465.219
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31