Gå til indhold

BYGGROS HOLDING A/S

1994
Stiftet
38
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Østbirkvej 2
5240 Odense NØ
Kort fortalt
BYGGROS HOLDING A/S blev etableret i 1994 og har adresse i Odense NØ. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 60 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
155%
God
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
35%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
155%
God
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
35%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste60.65266.78962.27969.74361.661
Primært resultat-1.07910.3909.55020.37111.428
Finansielle poster netto-2.627-2.298-1.566-1.516-1.795
Resultat før skat-3.7068.0928.54519.65210.279
Årets resultat-4.6395.2196.07914.7598.066
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver2.8117.96311.19313.88616.921
Materielle anlægsaktiver75.17276.29823.05322.61820.954
Finansielle anlægsaktiver1231235.1924.6293.859
Anlægsaktiver i alt78.10684.38439.43841.13341.734
Omsætningsaktiver102.34596.36492.57486.18297.032
Aktiver i alt180.451180.748132.012127.315138.766

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital62.93772.43966.92265.65056.710
Langfristet gæld50.15457.03114.87519.2335.692
Kortfristet gæld65.90949.81348.65941.17175.051
Passiver i alt180.451180.748132.012127.315138.766
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-06-012024-06-012023-06-012022-06-012021-06-01
Slutdato2026-05-312025-05-312024-05-312023-05-312022-05-31