Gå til indhold

Datoselskabet af 21. maj A/S † Opløst

2017
Stiftet
17
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Kort fortalt
Datoselskabet af 21. maj A/S blev etableret i 2017. I 2023 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 6,8 mio.
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2019
2020
2021
2022
2023
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000
Likviditetsgrad
142%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
39%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2021 2022 2023 2024 2025 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
142%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
39%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2019
2020
2021
2022
2023
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000

Resultatopgørelse

2023
2022
2021
2020
2019
Omsætning-----
Bruttofortjeneste6.7592.5896.9986.8138.225
Primært resultat-334-6.1791.1801.5872.034
Finansielle poster netto525-509-614-529-554
Resultat før skat191-6.6885661.0581.479
Årets resultat199-5.1075658421.154
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2019
2020
2021
2022
2023
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2019
2020
2021
2022
2023
2.000
0
-2.000
-4.000
-6.000

Aktiver

2023
2022
2021
2020
2019
Immaterielle anlægsaktiver12.91811.2168.9167.3666.780
Materielle anlægsaktiver3.3804.6195.8156.9216.661
Finansielle anlægsaktiver0113113113113
Anlægsaktiver i alt16.29815.94714.84414.39913.553
Omsætningsaktiver14.04313.36515.72811.35111.957
Aktiver i alt30.34229.31330.57225.75025.510

Passiver

2023
2022
2021
2020
2019
Egenkapital11.85311.65511.7626.1925.350
Langfristet gæld6.4688.59512.73310.90910.869
Kortfristet gæld9.8887.2703.4696.1977.079
Passiver i alt30.34229.31330.57225.75025.510
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2019
2020
2021
2022
2023
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2019
2020
2021
2022
2023
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2023
2022
2021
2020
2019
Startdato2023-01-012022-01-012021-01-012020-01-012019-01-01
Slutdato2023-12-312022-12-312021-12-312020-12-312019-12-31