Gå til indhold

Hesteklinik Herning ApS

2003
Stiftet
3
Ansatte
Adresse
Nytoftevej 5
7400 Herning
Kort fortalt
Hesteklinik Herning ApS blev etableret i 2003 og har adresse i Herning. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,3 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen dyrlægeaktiviteter.
Direktion
Ejerforhold
Hesteklinik Herning ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0
-200
Likviditetsgrad
264%
Meget god
Afkastningsgrad
5%
Svag
Soliditetsgrad
70%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2025 2026 , 0 1 2
Likviditetsgrad
264%
Meget god
Afkastningsgrad
5%
Svag
Soliditetsgrad
70%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
2022
1
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning---00
Bruttofortjeneste1.2821.2951-6-6
Primært resultat151337-9-6-6
Finansielle poster netto-11-13-20-6-2
Resultat før skat140456-4091514
Årets resultat109355-3491915
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0
-200

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver208233---
Materielle anlægsaktiver364306---
Finansielle anlægsaktiver56563001.829602
Anlægsaktiver i alt6285963001.829602
Omsætningsaktiver2.2402.0531.52814292
Aktiver i alt2.8682.6491.8281.971694

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.0201.9111.5561.589670
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld84872927338224
Passiver i alt2.8682.6491.8281.971694
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31