Gå til indhold

J SKOVBY INVEST ApS

2009
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om J SKOVBY INVEST ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Clermontgade 1
4000 Roskilde
Kort fortalt
J SKOVBY INVEST ApS blev etableret i 2009 og har adresse i Roskilde. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 43 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
Likviditetsgrad
122%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
37%
God
Likviditetsgrad
122%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
37%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste43.65225.52519.96836.271-11
Primært resultat14.9817.166-3.98411.255-
Finansielle poster netto-638-4.328-1.633-2.092863
Resultat før skat14.1282.629-8.1258.6779.418
Årets resultat12.4153.049-6.8956.6429.215
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver740-00-
Materielle anlægsaktiver133.061115.88779.81036.746-
Finansielle anlægsaktiver1.5581.4021.3859.33628.216
Anlægsaktiver i alt135.359117.28981.19446.08228.216
Omsætningsaktiver87.01675.91680.40652.14225.591
Aktiver i alt222.375193.205161.60098.22353.807

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital82.25569.90749.45550.93946.931
Langfristet gæld58.99155.47926.07122.891-
Kortfristet gæld71.44559.97185.46821.5355.242
Passiver i alt222.375193.205161.60098.22353.807
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31