Gå til indhold

Jagger Junk ApS

2015
Stiftet
542
Ansatte
Adresse
c/o Financial Outsourcing A/S
Raffinaderivej 10 E
2300 København S
Kort fortalt
Jagger Junk ApS blev etableret i 2015 og har adresse i København S. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 111 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen servering af mad i restauranter og caféer.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
Likviditetsgrad
40%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
21%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 100 200 300 400
Likviditetsgrad
40%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
21%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste111.539113.83289.72967.23456.901
Primært resultat2.36017.58312.73410.13410.869
Finansielle poster netto-2.954-3.807-4.451-1.641-2.082
Resultat før skat-10.4895.4775.9277.5156.707
Årets resultat-10.5972.2694.0045.7314.832
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver10.7549.8208.1534.1894.055
Materielle anlægsaktiver126.108130.423101.17759.74246.107
Finansielle anlægsaktiver11.83011.64413.08510.54610.661
Anlægsaktiver i alt148.692151.886122.41574.47760.823
Omsætningsaktiver24.50224.67721.43723.26215.565
Aktiver i alt173.194176.563143.85297.73976.387

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital37.00332.22430.54526.55320.183
Langfristet gæld68.31180.22268.86928.20627.742
Kortfristet gæld61.33657.68241.21140.63728.081
Passiver i alt173.194176.563143.85297.73976.387
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31