Gå til indhold

Kanpla ApS

2019
Stiftet
42
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Søndergade 44, 3.
8000 Aarhus C
Kort fortalt
Kanpla ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Aarhus C. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 2,1 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen anden distribution af medieindhold.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000
Likviditetsgrad
363%
Meget god
Afkastningsgrad
-40%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
37%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
363%
Meget god
Afkastningsgrad
-40%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
37%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste2.1044.2861.504836-
Primært resultat-19.797-8.989-5.732-2.647-
Finansielle poster netto-765-413-58-102-
Resultat før skat-20.562-9.401-5.790-2.749-
Årets resultat-20.562-9.401-5.625-2.550-
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000
-25.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver9.6986.8002.915773-
Materielle anlægsaktiver5293791928-
Finansielle anlægsaktiver25237921549-
Anlægsaktiver i alt10.4797.5583.149851-
Omsætningsaktiver38.87946.5249.22413.876-
Aktiver i alt49.35854.08212.37314.727-

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital18.27038.8323.6039.228-
Langfristet gæld20.3807.1402.6631.528-
Kortfristet gæld10.7088.1106.1073.970-
Passiver i alt49.35854.08212.37314.727-
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-09-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31