Gå til indhold

NFT af 14. april 2025 A/S † Opløst

2017
Stiftet
10
Ansatte
Kort fortalt
NFT af 14. april 2025 A/S blev etableret i 2017. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 10 mio.
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
102%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
20%
Meget god
Soliditetsgrad
45%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2021 2022 2023 2024 2025 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
102%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
20%
Meget god
Soliditetsgrad
45%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste10.4696.9703.7043.4295.909
Primært resultat4.9302.0481393612.529
Finansielle poster netto-162-223-107-42-39
Resultat før skat4.7681.825323192.490
Årets resultat3.7301.437392631.942
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2691215
Materielle anlægsaktiver10.6006.8986.1933.9933.168
Finansielle anlægsaktiver427427341300300
Anlægsaktiver i alt11.0297.3306.5444.3053.483
Omsætningsaktiver13.05711.6616.3975.7966.209
Aktiver i alt24.08618.99112.94110.1009.692

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital10.7196.9895.5525.5135.250
Langfristet gæld----0
Kortfristet gæld12.82411.6016.9964.3194.245
Passiver i alt24.08618.99112.94110.1009.692
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2024-05-012023-05-012022-05-012021-05-012020-05-01
Slutdato2025-04-302024-04-302023-04-302022-04-302021-04-30