Gå til indhold

NORD ADVERTISING A/S

2002
Stiftet
47
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Skanderborgvej 232 A
8260 Viby J
Kort fortalt
NORD ADVERTISING A/S blev etableret i 2002 og har adresse i Viby J. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 23 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen planlægning og design af reklamekampagner.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
198%
God
Afkastningsgrad
14%
God
Soliditetsgrad
34%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40 50
Likviditetsgrad
198%
God
Afkastningsgrad
14%
God
Soliditetsgrad
34%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste23.56221.55017.09516.75614.636
Primært resultat4.3203.3637961.468989
Finansielle poster netto-267-1.335-885-307-235
Resultat før skat3.8862.0312661.302843
Årets resultat3.0161.4693241.043626
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver27364545204
Materielle anlægsaktiver366633774115
Finansielle anlægsaktiver4885231.358876664
Anlægsaktiver i alt8816231.440995984
Omsætningsaktiver29.18928.16225.54425.29518.560
Aktiver i alt30.07028.78426.98426.29019.544

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital10.1937.1775.7075.3834.341
Langfristet gæld4.3035.1751.2291.1881.163
Kortfristet gæld14.76815.66519.75119.39013.726
Passiver i alt30.07028.78426.98426.29019.544
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31