Gå til indhold

RL Registreret Revisionsaktieselskab † Opløst

2005
Stiftet
1
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Kort fortalt
RL Registreret Revisionsaktieselskab blev etableret i 2005. I 2020 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 60 mio.
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2016
2017
2018
2019
2020
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Likviditetsgrad
100%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
16%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2016 2017 2018 2019 2020 , 0 50 100 150
Likviditetsgrad
100%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
16%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2016
2017
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Resultatopgørelse

2020
2019
2018
2017
2016
Omsætning---81.94879.694
Bruttofortjeneste60.38464.45565.37569.58266.637
Primært resultat3.38210.4893.66210.5349.511
Finansielle poster netto410606367-400
Resultat før skat3.79210.5493.72610.6019.111
Årets resultat2.9538.1922.8928.2577.425
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2016
2017
2018
2019
2020
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2016
2017
2018
2019
2020
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Aktiver

2020
2019
2018
2017
2016
Immaterielle anlægsaktiver15.79117.59122.64624.64926.652
Materielle anlægsaktiver3.3393.1385.9697.0146.391
Finansielle anlægsaktiver275275390391386
Anlægsaktiver i alt19.40621.00429.00532.05433.429
Omsætningsaktiver77.87529.45737.02135.16536.730
Aktiver i alt97.28150.46166.02667.21970.159

Passiver

2020
2019
2018
2017
2016
Egenkapital15.69724.74419.85233.46128.703
Langfristet gæld-031604.156
Kortfristet gæld78.18421.48441.37829.06432.852
Passiver i alt97.28150.46166.02667.21970.159
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2016
2017
2018
2019
2020
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2016
2017
2018
2019
2020
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2020
2019
2018
2017
2016
Startdato2019-07-012018-07-012017-07-012016-07-012015-07-01
Slutdato2020-06-302019-06-302018-06-302017-06-302016-06-30