Gå til indhold

ROSKILDE TANDLÆGERNE A/S

1994
Stiftet
13
Ansatte
Adresse
Algade 10
4000 Roskilde
Kort fortalt
ROSKILDE TANDLÆGERNE A/S blev etableret i 1994 og har adresse i Roskilde. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,8 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen tandlægers aktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
Likviditetsgrad
73%
Svag
Afkastningsgrad
-87%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-429%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15
Likviditetsgrad
73%
Svag
Afkastningsgrad
-87%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-429%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste7.8007.5368.787-7.592
Primært resultat-1.656-1.505-30--423
Finansielle poster netto-431-416-372--266
Resultat før skat-2.087-1.874-373--689
Årets resultat-1.907-1.874-373--541
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2023
2024
2025
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver5989181.213-1.191
Materielle anlægsaktiver397367679-915
Finansielle anlægsaktiver989492-86
Anlægsaktiver i alt1.0921.3791.984-2.192
Omsætningsaktiver8129851.553-2.277
Aktiver i alt1.9042.3643.537-4.469

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-8.174-6.267-4.393--2.681
Langfristet gæld8.9607.1145.443-1.181
Kortfristet gæld1.1171.5172.487-5.969
Passiver i alt1.9042.3643.537-4.469
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
-10.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-10-012020-10-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-09-30