Gå til indhold

Sonas Midco ApS

2020
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Sonas Midco ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Sanos Group
Telefonvej 8 D, 2.
2860 Søborg
Kort fortalt
Sonas Midco ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Søborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 91 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
0
-20.000
-40.000
-60.000
Likviditetsgrad
132%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
63%
Meget god
Likviditetsgrad
132%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-3%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
63%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
2022
2023
2024
2025
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning214.916315.175281.129266.045203.105
Bruttofortjeneste91.024150.333143.631108.04865.333
Primært resultat-29.86251.04943.67914.305-29.043
Finansielle poster netto21.881-22.364-16.223-13.881-15.714
Resultat før skat-10.53927.50627.4572.828-44.757
Årets resultat-23.31817.0428.785-17.681-50.580
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
0
-20.000
-40.000
-60.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver606.475645.308661.911714.242771.294
Materielle anlægsaktiver33.99138.21937.98241.42644.095
Finansielle anlægsaktiver199.074144.78648.4871.9322.923
Anlægsaktiver i alt839.540828.313748.380757.600818.312
Omsætningsaktiver145.670185.085229.288221.741132.538
Aktiver i alt985.2101.013.398977.668979.340950.850

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital621.810644.868629.203620.337637.963
Langfristet gæld253.182238.689232.142230.012237.784
Kortfristet gæld110.217129.840116.323128.99175.103
Passiver i alt985.2101.013.398977.668979.340950.850
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31