Gå til indhold

TRAVEL HOUSE A/S

2009
Stiftet
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Rønnegade 1, 5.
2100 København Ø
Kort fortalt
TRAVEL HOUSE A/S blev etableret i 2009 og har adresse i København Ø. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 26 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
Likviditetsgrad
96%
Svag
Afkastningsgrad
2%
Svag
Soliditetsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Likviditetsgrad
96%
Svag
Afkastningsgrad
2%
Svag
Soliditetsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
-20.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste25.97118.34023.31629.3464.334
Primært resultat2.148-5.138-1.7795.725-15.410
Finansielle poster netto-980-290-1.210-1.887-1.251
Resultat før skat1.168-5.428-2.9893.838-16.661
Årets resultat903-4.245-2.3382.984-12.991
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.5133.3331.9784.0944.677
Materielle anlægsaktiver967483694403298
Finansielle anlægsaktiver5.5765.6605.4805.4445.432
Anlægsaktiver i alt9.0569.4768.1529.94110.407
Omsætningsaktiver91.560102.26087.41387.78967.357
Aktiver i alt100.616111.73695.56597.73077.764

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-1.004-5.905-24.210-30.871-33.855
Langfristet gæld5.92210.36032.36336.80139.298
Kortfristet gæld95.698107.28187.41291.80072.321
Passiver i alt100.616111.73695.56597.73077.764
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31