Gå til indhold

Trehøje Landdyrlæger ApS

2006
Stiftet
11
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Bredgade 54
7480 Vildbjerg
Kort fortalt
Trehøje Landdyrlæger ApS blev etableret i 2006 og har adresse i Vildbjerg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 6,8 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen dyrlægeaktiviteter.
Direktion
Ejerforhold
Trehøje Landdyrlæger ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
246%
Meget god
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
69%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20 25
Likviditetsgrad
246%
Meget god
Afkastningsgrad
15%
Meget god
Soliditetsgrad
69%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste6.7506.36610.08610.63710.522
Primært resultat1.5378274.325886734
Finansielle poster netto-50434-75-53-49
Resultat før skat1.4871.2624.250833685
Årets resultat1.1591.0953.314648538
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver139178217304392
Materielle anlægsaktiver6.1996.3546.3326.6937.057
Finansielle anlægsaktiver50508507272
Anlægsaktiver i alt6.3886.5827.3997.0697.521
Omsætningsaktiver3.6312.4423.5121.8671.642
Aktiver i alt10.0199.02510.9118.9369.163

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital6.9386.0796.9854.6714.223
Langfristet gæld9751.1321.2831.4171.553
Kortfristet gæld1.4781.2272.1142.3432.919
Passiver i alt10.0199.02510.9118.9369.163
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31